Darmowa dostawa od wartości zakupu 180 zł

Jak zrestartować staw po zimie

Aby staw pokazał swoje pełne piękno i zapewnić odpowiednie warunki dla ryb i roślin w stawie, należy dbać o nie wiosną. Dlatego przedstawiamy kilka wskazówek, jak zrestartować staw po zimie.

Czyszczenie stawu

Chociaż woda w stawie na powierzchni zamarza, nie wszystko w stawie zamienia się w lód. Ryby wytwarzają odpady przez całą zimę, materiały organiczne (liście itp.) stale się rozkładają, a wiatr wnosi do stawu inne zanieczyszczenia. Dlatego na wiosnę należy oczyścić staw i pozbyć się zanieczyszczeń organicznych (liści, odchodów ryb ...) z dna. Możesz użyć odkurzacza stawowego, ale znacznie łatwiej jest zastosować preparaty bakteryjne, co

znacznie zmniejsza ilość osadów organicznych na dnie, a woda staje się czystsza w całej kolumnie wodnej.

Czyszczenie stawu obejmuje także zmianę wody. Ważne jest, aby wiedzieć, że nie jest dobra zmiana całej wody na raz. Zakłócilibyśmy równowagę i procesy biologiczne w stawie. Najlepiej jest zmienić 50% wody i dodać tę ilość do tej samej ilości wody o tej samej temperaturze, podczas gdy woda nie może zawierać chloru ani żadnych metali ciężkich (uważaj na rynny miedziane - woda przepływająca przez nie wcale nie należy do stawu).

Rośliny wodne

Kiedy ostatnie resztki lodu rozpuszczą się w stawie, czas sprawdzić rośliny wodne i zająć się nimi. W przypadku roślin, które zimowały w stawie (trawa, pałka ...), musimy uważać, aby ich liście nie pozostały poniżej powierzchni wody, ponieważ mogłyby zgnić. Dlatego wycinamy rośliny tuż nad powierzchnią. Sprawdzimy również lilie wodne, aby zobaczyć, czy coś nie pozwala im rosnąć lub czy hibernują po kolei. Rośliny, które zimowały w zimnym pomieszczeniu, można zawrócić do stawu. Należy jednak pomyśleć o przymrozkach, które mogą nadal występować.

Mr. Bacteria Bioenzymatyczne środki czyszczące do oczka ogrodowego można kupić >>> TUTAJ <<<

Ryby

Ryby mają najcięższe czasy na wiosnę. Ich ciało jest osłabione po zimie, a ryby są bardziej podatne na różne choroby. Największe niebezpieczeństwo stwarzają pasożytnicze zwierzęta, wirusy i bakterie. Wiosenne wirusy są również nieprzyjemne. Dlatego ryby potrzebują pomocy z produktami, które poprawią ich odporność i pomogą im lepiej opierać się chorobom i szkodnikom, a także wspierać ich cykl trawienny. Preparaty Mr. BacteriaBioenzymatyczne środki czyszczące do STAWU ogrodowego zapobiegają atakowi

patogenów, zapobiegają wiosennym wirusom, leczą ryby chorobami zakaźnymi i wspierają prawidłowy cykl trawienny. Produkty nadają się do stosowania przez cały rok, ponieważ pomagają rybom zapewnić odpowiedni styl życia, zwiększają ich obronę i tłumią występowanie zaburzeń metabolicznych.

Po zimie wskazane jest, aby zacząć karmić ryby w małych dawkach tylko wtedy, gdy woda osiągnie 10-12 ° C, tj. w czasie, kiedy metabolizm zaczyna się stopniowo budzić u ryb. W tej chwili ryby potrzebują spokoju, nie jest pożądane, aby je stresować, na przykład łowiąc w sieci wyładunkowej itp.

Rozpoczęcie filtracji

Dokładnie oczyszczoną filtrację i inne technologie można zainstalować w stawie tylko wtedy, gdy nie ma niebezpieczeństwa przymrozków. Ważne jest sprawdzenie wszystkich uszczelek i węży, aby uniknąć niepotrzebnej utraty wody.

Jeśli wykonaliśmy wszystkie powyższe kroki, wskazane jest, aby rozpocząć staw we właściwym kierunku. Zastosowanie Mr. BacteriaBioenzymatyczne środki czyszczące do stawu ogrodowego zapewni rozpoczęcie naturalnych procesów po zimie, wyeliminuje osady organiczne na dnie, usunie szlam, glony, sinice i niechciany fosfor, przepuści filtry i zwiększy ilość rozpuszczonego tlenu w wodzie, co w połączeniu z laktobakteriami stworzy odpowiednie warunki dla całego ekosystemu stawu.

Wszystkie organizmy wodne (ryby, rośliny, mikroorganizmy) potrzebują trochę czasu, aby osiągnąć wzajemną symbiozę. Dlatego potrzebna jest cierpliwość, zanim jezioro i życie w nim ustabilizują się.

Mr. Bacteria Bioenzymatyczne środki czyszczące do oczka ogrodowego można kupić >>> TUTAJ <<<

 • Mr. Bacteria No. 1-14 znak jakości

  Na naszej stronie internetowej można kupić produkty marki Mr. Bacteria pod oznaczeniem Mr. Bacteria No. 1-14. Wszystkie produkty Mr. Bacteria wykonane są z surowców najwyższej jakości, co zapewnia ich jakość, wysoką wytrzymałość bakteryjną i funkcjonalność. Mr. Bacteria są testowane przez tysiące zadowolonych klientów. Wypróbuj również jakość i funkcjonalność naszych produktów. Cieszymy się z Twojego zadowolenia z korzystania z naszych produktów.

  Twój zespół sklepu internetowego Mr. Bacteria!

 • Dlaczego produkty Mr. Bacteria

  • Gwarancja oryginalności produktu
  • Wykonane z surowców najwyższej jakości
  • Wysokie stężenie bakterii i skuteczność
  • Darmowa dostawa od wartości zakupu 180 zł
  • Wszystkie produkty w magazynie
  • Wysyłka zamówienia w ciągu 24 godzin
  • Tysiące zadowolonych klientów
 • Jak prawidłowo kompostować i skorzystać z akceleratora kompostu?

 • USUWANIE nieprzyjemnego zapachu z PRZYDOMOWEJ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW?

 • Jak usunąć nieprzyjemny zapach z szamba lub kloaki?

 • Bakterie i enzymy w szambach, oczyszczalniach ścieków, stawach

 • Kilka wskazówek, jak utrzymać staw ogrodowy w czystości i przejrzystości. Czy słyszałeś o bakteriach? Działają świetnie!!!

 • Wypróbuj dwie gwarantowane wskazówki, jak utrzymywać szambo i kloakę

 • Jak czyścić odpady z gospodarstw domowych bez chemii?

 • Jak prawidłowo odmulać staw? Czy słyszałeś o bakteriach?