Darmowa dostawa od wartości zakupu 180 zł

Kilka wskazówek, jak utrzymać staw ogrodowy w czystości i przejrzystości. Czy słyszałeś o bakteriach? Działają świetnie!!!

Jak łatwo i ekologicznie utrzymywać staw ogrodowy z przejrzystą wodą, rybami, roślinami i bezpieczną kąpielą? Konieczne jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad, a staw ogrodowy lub staw rybny będzie ozdobą twojego ogrodu.

Podstawowy czynnik, bez którego twój staw nigdy nie będzie czysty i przejrzysty!

Każdy staw musi mieć pH w zakresie 6,5 - 7,7 !!!!!

Można to zmierzyć jako przewodnik, na przykład papierem lakmusowym. O ile twój staw nie ma pH w tym zakresie, nigdy nie osiągniesz równowagi biologicznej w stawie i nigdy nie będziesz mieć go czystego i przejrzystego! Przy pH 6,5 - 7,7 powstaje równowaga biologiczna wody, która jest stanem, w którym woda może się oczyścić (przynajmniej częściowo). Niestety obecnie, kiedy zanieczyszczenie jest znacznie wyższe niż w przeszłości (fosforany, azotyny i azotany z pól, kurz i pyłki z powietrza, kwaśne deszcze, opadłe liście itp.), Obszary wodne nie są już w stanie same się oczyścić, więc konieczne jest dostarczanie bakterii do oczka lub stawu w celu rozkładu odpadów organicznych. Bakterie te mnożą liczbę bakterii w stawie lub stawie, a tym samym znacznie zwiększają siłę bakteryjną stawu, który może łatwo poradzić sobie ze zwiększoną zawartością odpadów organicznych i rozkładać ją. To znacznie zwiększy czystość i przejrzystość Twojego stawu i ponownie ozdobi Twój ogród! Dzięki bakteriom możliwe jest usunięcie do 30 cm błota z dna stawu w ciągu jednego roku!

Mr. BacteriaBioenzymatyczne środki czyszczące do Twojego ogrodowego STAWU można kupić >>> TUTAJ <<<

Jak to działa?

To jest bardzo proste. Twój staw zawiera niewielką ilość bakterii, które pomagają rozkładać odpady organiczne. Dodając nasze bakterie, zwiększysz zawartość bakterii w stawie, a tym samym znacznie przyspieszysz rozkład odpadów organicznych. 90% odpadów organicznych (błota) składa się z węgla, tlenu i wodoru, które znajdują się w wodzie w związkach. Związki te stale rozkładają bakterie na prostsze i prostsze substancje, aż ostatecznie rozkładają je na wodę H2O i dwutlenek węgla CO2, gdzie CO2 jest uwalniany w postaci gazu do powietrza, a czysta woda H2O pozostaje w stawie. Wszystkie bakterie również potrzebują fosforu do namnażania, więc dodanie bakterii zmniejsza również zawartość fosforu w stawie, co znacznie ułatwia stworzenie równowagi biologicznej w stawie! Zapobiegasz również produkcji i wzrostowi sinic, które nie mają pożywienia z powodu niskiej zawartości składników odżywczych w wodzie.

Rodzaje glonów, które można znaleźć w stawie

W stawie możemy spotkać głównie dwa rodzaje glonów. Pierwszymi przedstawicielami są jednokomórkowe glony. Glony te odżywiają się resztkami organicznymi w wodzie, tj. niezjedzonymi resztkami pokarmu dla ryb, odchodami ryb, martwymi roślinami, opadłymi liśćmi, pyłkami i kurzem. Wszystkie te przypadki powodują wzrost zanieczyszczenia organicznego stawu i są osadzane na dnie w postaci błota organicznego. Im więcej zanieczyszczeń organicznych ma staw, tym szybciej powstają jednokomórkowe glony, a staw będzie „zielony”. Jedynym sposobem na pozbycie się jednokomórkowych glonów jest pozbycie się organicznego zanieczyszczenia stawu, który żywi się jednokomórkowymi glonami. Można to osiągnąć poprzez dodanie bakterii do stawu za pomocą bioenzymatycznych środków czyszczących Mr. Bacteria do ogrodowego STAWU. Innym przedstawicielem są włókniste glony. Włókniste glony rosną od dołu do powierzchni. Na powierzchni tworzą tak zwane zielone kępki. Występują głównie w czystej wodzie, ponieważ do wzrostu potrzebują światła słonecznego. Glony te mogą również żyć w wodzie, w której nie ma zanieczyszczeń organicznych i dlatego są bardzo trudne do usunięcia. Zalecamy ich usunięcie, jeśli to możliwe, mechanicznie (na przykład za pomocą grabi).

Czynniki zanieczyszczenia

Istnieje kilka czynników problemowych, które wpływają na jakość i czystość wody w stawie ogrodowym. Na niektóre można wpływać, na niektóre są z góry określone i należy je dostosować.

Objętość wody i powierzchnia stawu ogrodowego:

Im większa powierzchnia stawu i głębokość wody, tym bardziej stabilna jest czystość stawu i łatwiej jest utrzymać staw, ponieważ nie ma tak znaczących zmian pH, temperatury i innych wartości, które nie są dostatnie dla stawu lub oczka.

Liczba ryb w oczku wodnym:

Przy większej liczbie ryb twój staw nie może być czyszczony sam i zaczniesz dodawać odpady organiczne (błoto) na dnie stawu. Idealnym wyborem dla ozdobnego stawu jest około 100 gramów ryb na metr sześcienny stawu.

Rodzaje i karmienie ryb:

Karm ryby tylko w małych ilościach, ponieważ prawie zawsze są w stanie samodzielnie znaleźć pożywienie w stawie. Przez przekarmieniewoda zaczyna gnić.

Pył, pyłki, opadłe liście itp. są jednym z największych zanieczyszczeń wody, która stopniowo rozkłada się na wodę i zwiększa zawartość składników odżywczych - pożywienia dla sinic.

Natlenienie wody w stawie

W upalne miesiące może wystąpić problem z natlenieniem wody. Są tutaj dwa poważne problemy! Pierwszym problemem jest brak tlenu dla ryb, które zaczynają dusić się w wodzie. Drugi problem polega na tym, że woda o niskiej zawartości tlenu nie może dobrze rozkładać składników odżywczych (błoto organiczne) - zaczyna zmieniać kolor na zielony (zawartość składników odżywczych w wodzie rośnie, sinice zaczynają się namnażać)! Dobre natlenienie wody można zapewnić poprzez ciągłe dozowanie bioenzymatycznych środków czyszczących Mr. Bacteria do Twojego stawu ogrodowego, przy ich użyciu zagwarantowane jest co najmniej 3 mg / l tlenu rozpuszczonego w wodzie! Natlenienie jest również wspomagane przez rośliny dodatkowe, które zwracają tlen do wody i absorbują dwutlenek węgla wydychany przez ryby. Rośliny najlepiej rozwijają się w stawie od maja do lipca.

Parowanie wody ze stawu, w czasie upałów konieczne jest monitorowanie utraty wody przez parowanie. Kiedy poziom spada, ważne jest ciągłe dodawanie wody do stawu za pomocą węża ogrodowego. Ciągle, ponieważ nowa woda potrzebuje czasu na dostosowanie się do wody w stawie. Lepiej jest dodawać wodę kilka razy w małych dawkach niż pozwolić, aby poziom spadł przez długi czas, a następnie dodać dużą ilość wody na raz. Spowoduje to mniej problemów dla żywych organizmów.

Pływanie w stawie

Jeśli twój staw ogrodowy jest również używany do pływania, możesz łatwo użyć naszych produktów Mr. BacteriaBio-enzymatyczne środki czyszczące do Twojego STAWU ogrodowego. Są to w 100% naturalne i całkowicie przyjazne dla środowiska produkty.

Spożycie ryb

Po zastosowaniu preparatów bakteryjnych Mr. BacteriaBioenzymatyczne środki czyszczące do Twojego STAWU ogrodowegoryby są zwykle jadalne.

Preparatów nie można przedawkować - bakterie zawarte w preparatach Mr. BacteriaBioenzymatyczne środki czyszczące do Twojego STAWU ogrodowegosą całkowicie nieszkodliwe dla roślin, ryb i ludzi !!!

Stosowanie środków bakteryjnych wraz z innymi środkami wspomagającymi jest najlepszym, najskuteczniejszym i najbardziej przyjaznym dla środowiska sposobem utrzymania czystości i przejrzystości stawu ogrodowego.

Siła bakteryjna

Sprzedajemy preparaty bakteryjne od ponad 15 lat i wiemy, że siła bakteryjna preparatu (tj. liczba bakterii zawartych w produkcie) jest bardzo ważna w produkcji wysokiej jakości i naprawdę bardzo skutecznych mieszanek bakteryjnych.

Gwarantujemy, że nasze produkty zawierają wyjątkowo dużą ilość bakterii, które bardzo skutecznie eliminują zapach i odpady organiczne!

Mr. BacteriaBioenzymatyczne środki czyszczące do ogrodowego STAWU można kupić >>> TUTAJ <<<

 • Mr. Bacteria No. 1-14 znak jakości

  Na naszej stronie internetowej można kupić produkty marki Mr. Bacteria pod oznaczeniem Mr. Bacteria No. 1-14. Wszystkie produkty Mr. Bacteria wykonane są z surowców najwyższej jakości, co zapewnia ich jakość, wysoką wytrzymałość bakteryjną i funkcjonalność. Mr. Bacteria są testowane przez tysiące zadowolonych klientów. Wypróbuj również jakość i funkcjonalność naszych produktów. Cieszymy się z Twojego zadowolenia z korzystania z naszych produktów.

  Twój zespół sklepu internetowego Mr. Bacteria!

 • Dlaczego produkty Mr. Bacteria

  • Gwarancja oryginalności produktu
  • Wykonane z surowców najwyższej jakości
  • Wysokie stężenie bakterii i skuteczność
  • Darmowa dostawa od wartości zakupu 180 zł
  • Wszystkie produkty w magazynie
  • Wysyłka zamówienia w ciągu 24 godzin
  • Tysiące zadowolonych klientów
 • Jak prawidłowo kompostować i skorzystać z akceleratora kompostu?

 • USUWANIE nieprzyjemnego zapachu z PRZYDOMOWEJ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW?

 • Jak usunąć nieprzyjemny zapach z szamba lub kloaki?

 • Bakterie i enzymy w szambach, oczyszczalniach ścieków, stawach

 • Kilka wskazówek, jak utrzymać staw ogrodowy w czystości i przejrzystości. Czy słyszałeś o bakteriach? Działają świetnie!!!

 • Wypróbuj dwie gwarantowane wskazówki, jak utrzymywać szambo i kloakę

 • Jak czyścić odpady z gospodarstw domowych bez chemii?

 • Jak prawidłowo odmulać staw? Czy słyszałeś o bakteriach?