Darmowa dostawa od wartości zakupu 180 zł

Jak prawidłowo odmulać staw? Czy słyszałeś o bakteriach?

Odmulanie osadów ze stawów jest bardzo aktualnym problemem w ostatnich latach. Niemal wszyscy zauważają, że stawy, w których wcześniej pływali ludzie, są teraz zielone, pełne błota i gdzieś zaczynają nieprzyjemnie pachnieć. Ale dlaczego tak jest i jak prawidłowo odmulać staw zostanie omówione poniżej.

Obecnie staw można odmulać głównie na dwa sposoby.

Pierwszą metodą jest usuwanie osadu za pomocą ciężkiego sprzętu. Oznacza to używanie koparek, które wydobywają szlam i ciężarówki, które go zabierają. To nie byłoby takie złe, ale tutaj jest jeden problem, gdzie umieścić muł? Zgodnie z prawem muł ze stawów jest odpadem, który należy ekologicznie zutylizować. Niestety ta ekologiczna likwidacja jest tak kosztowna, że ​​gminy nie mogą sobie na nią pozwolić, ponieważ stanowią znaczną część swojego budżetu.

Druga metoda odmulania polega na zastosowaniu bakterii, co znacznie zwiększy zawartość bakterii glebowych i rozkład błota w stawie (do 1000%). Średnia utrata mułu rocznie wynosi 15-30 cm. Teraz z pewnością powiesz, że bakterie nie mogą usunąć tyle błota rocznie ze stawu. Jak to właściwie działa? Możesz być zaskoczony, jak to jest łatwe. Przede wszystkim należy powiedzieć, że każdy staw ma zdolność do samooczyszczenia, tj. zawiera bakterie do rozkładu materii organicznej (szlamu). Niestety obecnie zanieczyszczenie jest tak znaczące, że staw nie jest w stanie rozkładać tak dużej ilości odpadów, które się w nim dostają (pyłki, kurz, kał, nawozy z pól, liści itp.). Szlam składa się głównie ze związków wodoru, tlenu i azotu. Po zastosowaniu bakterii szybkość rozkładu szlamu znacznie wzrasta (do 1000%), do tego stopnia, że ​​szlam degraduje się szybciej niż rośnie. W tym momencie osad w stawie zaczyna się zmniejszać!

Wraz z rozkładem mułu tlen w wodzie szybko rośnie (nie spada poniżej 3 mg / l nawet przy temperaturze wody 30 ° C), a słup wody jest znacznie wyraźniejszy z powodu bakterii. Zanieczyszczenie organiczne jest również znacznie zmniejszone w słupie wody, co znacznie zmniejsza sinice w wodzie.

Bakterie są w 100% naturalne i całkowicie nieszkodliwe dla ryb, roślin i ludzi.

Mr. Bacteria Bioenzymatyczne środki czyszczące do oczka ogrodowego można kupić >>> TUTAJ <<<

Cyjanobakteria

Co to są sinice?

Sinice (łac. Sinobakterie) to starożytne organizmy, które żyły na Ziemi od miliardów lat. To oni jako pierwsi zamieszkali w oceanie, a ponieważ produkują tlen, „wytwarzają” atmosferę. Sinice zamieszkują prawie wszystkie siedliska na ziemi, ale są znane opinii publicznej głównie

ze względu na „kwitnienie w wodzie”, które jest szczególnie niebezpieczne dla kręgowców, w tym populacji ludzkiej.

Sinice są często klasyfikowane jako glony przez osoby świeckie, ale nie jest to prawdą. Glony są organizmami z królestwa roślin, a sinice są bakteriami opisanymi obecnie w tysiącach gatunków.

Sinice (lat. Cyanobacteria) potrzebują składników odżywczych do ich wzrostu - zwłaszcza azotu i fosforu, które dostają się do wód powierzchniowych albo z kanałów odpływowych pól (nawozy ...) lub przez karmę dla ryb, poprzez zarastanie populacji ryb, a następnie z niedostatecznie oczyszczonych ścieków (gospodarstwa domowe, ścieki Oczyszczalnie ...). Sinice mnożą się masowo w stężeniu 10 mikrogramów fosforu na litr wody. Co ciekawe, gdyby woda zawierała dużą ilość azotu, ale tylko niewielką ilość fosforu, sinice nie miałyby szans, a woda pozostałaby czysta.

Sinice wraz z algami tworzą wodny kwiat, gdy zielona owsianka unosi się na powierzchni, co może wyglądać, jakby utworzyły ją igły lub płatki. W tej sytuacji sinice zaczynają wytwarzać cyjanotoksyny i uwalniać je do wody. Umierające cyjanobakterie opadają na dno i zużywają tlen do ich rozkładu, którego następnie brakuje rybom i umierają.

Sinice są w stanie przetrwać wiele lat w niesprzyjających warunkach. Gdy warunki się poprawią, sinice zaczynają szybko się namnażać.

Obecność sinic jest stosunkowo łatwa do wykrycia. Użyj przezroczystej butelki z wąską szyjką, napełnij ją po brzegi wodą i pozwól jej stać w świetle przez około 20 minut. Jeśli na powierzchni tworzy się zielona powłoka i kolumna wody jest czyszczona, oznacza to obecność sinic. Jeśli woda pozostaje zielona w całym słupie wody, oznacza to obecność glon. Jednak ta metoda służy wyłącznie do celów informacyjnych. Dokładne określenie może być przeprowadzone tylko przez wyspecjalizowane laboratorium.

Stosując preparaty bakteryjne, możesz z powodzeniem walczyć z sinicami.

Mr. Bacteria Bioenzymatyczne środki czyszczące do oczka ogrodowego można kupić >>> TUTAJ <<<

Tlen w wodzie

Jak zwiększyć tlen w wodzie

Ilość rozpuszczonego tlenu w wodzie jest ważnym wskaźnikiem jakości wody w stawach i jeziorach. Wartość rozpuszczonego tlenu zmienia się zasadniczo w ciągu dnia. Woda zawiera najwięcej tlenu po południu, przynajmniej rano przed świtem. Większość tlenu znajduje się tuż pod powierzchnią, a wraz ze wzrostem głębokości ilość tlenu zmniejsza się w zależności od naturalnego mieszania się warstw wody. W wielu przypadkach, chociaż wartości tlenu pod powierzchnią pokazują optymalne wyniki, ryby wciąż umierają - na dnie może nie być tlenu jednocześnie.

Tlen wchodzi do wody na trzy podstawowe sposoby:

89% przez fotosyntezę, czyli działanie światła słonecznego,

7% powietrza,

4% napływającej wody.

I odwrotnie, zmniejsza się zawartość tlenu w wodzie:

jeśli powierzchnia jest zacieniona na przykład przez zakwit, wodny kwiat - fotosynteza nie może wystąpić:

w wyższych dziennych temperaturach,

w procesach rozkładu

dla dużych ilości ryb itp.,

pod niskim ciśnieniem, na przykład podczas burz.

W stawach, stawach rybackich i jeziorach możemy zwiększyć ilość tlenu:

ograniczeniem liczby ryb do maksymalnie 1,5 kg na 10 m3,

napowietrzanie, w którym napowietrzanie przez mikropęcherzyki jest ważne, szczególnie w nocy. Rutynowe bulgotanie różnymi aeratorami nie zwiększa ilości rozpuszczonego tlenu!

poprzez wyczyszczenie poziomu,

poprzez usuwanie osadów organicznych z dna przy użyciu środków bakteryjnych.

Praktyczne doświadczenie pokazuje, że gdy stosuje się środki bakteryjne, poziom rozpuszczonego tlenu zaczyna rosnąć.

Mr. Bacteria Bioenzymatyczne środki czyszczące do oczka ogrodowego można kupić >>> TUTAJ <<<

 • Mr. Bacteria No. 1-14 znak jakości

  Na naszej stronie internetowej można kupić produkty marki Mr. Bacteria pod oznaczeniem Mr. Bacteria No. 1-14. Wszystkie produkty Mr. Bacteria wykonane są z surowców najwyższej jakości, co zapewnia ich jakość, wysoką wytrzymałość bakteryjną i funkcjonalność. Mr. Bacteria są testowane przez tysiące zadowolonych klientów. Wypróbuj również jakość i funkcjonalność naszych produktów. Cieszymy się z Twojego zadowolenia z korzystania z naszych produktów.

  Twój zespół sklepu internetowego Mr. Bacteria!

 • Dlaczego produkty Mr. Bacteria

  • Gwarancja oryginalności produktu
  • Wykonane z surowców najwyższej jakości
  • Wysokie stężenie bakterii i skuteczność
  • Darmowa dostawa od wartości zakupu 180 zł
  • Wszystkie produkty w magazynie
  • Wysyłka zamówienia w ciągu 24 godzin
  • Tysiące zadowolonych klientów
 • Jak prawidłowo kompostować i skorzystać z akceleratora kompostu?

 • USUWANIE nieprzyjemnego zapachu z PRZYDOMOWEJ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW?

 • Jak usunąć nieprzyjemny zapach z szamba lub kloaki?

 • Bakterie i enzymy w szambach, oczyszczalniach ścieków, stawach

 • Kilka wskazówek, jak utrzymać staw ogrodowy w czystości i przejrzystości. Czy słyszałeś o bakteriach? Działają świetnie!!!

 • Wypróbuj dwie gwarantowane wskazówki, jak utrzymywać szambo i kloakę

 • Jak czyścić odpady z gospodarstw domowych bez chemii?

 • Jak prawidłowo odmulać staw? Czy słyszałeś o bakteriach?